www.killersdoremus.pun.pl

FORUM KLANU KILLERSDOREMUS


#1 2008-11-16 20:41:12

HAWK

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-16
Posty: 22
Punktów :   

Jak dobrze grać ?

Spróbuje wam wyjaśnić jak dobrze grać, według mnie Poradnik napisałem na podstawie własnych obserwacji

Rozpoczęcie rundy.
Jak wiecie jest przeważnie około 3 dróg do wyboru rozpoczynając rundę. Jeżeli jesteśmy początkujący lub średnio zaawansowani to bierzemy M4/AK47 (awp się nie warto bawić gdy nacieramy na wroga). Idziemy za największą grupą z teamu. Dobrze jest też sprawdzić jaki ma nick jeden gracz który poszedł inną drogą. Jeżeli zauważymy że ten gracz zginął to już wiadomo że ktoś może nas zajść od tyłu.

Jak strzelać ?
Wiadomo że strzelanie to najważniejsza rzecz w CSie, więc warto umieć dobrze strzelać Uśmiech Podam teraz przykłady na podstawie M4/AK47. Zapewne nie raz wam się zdarzyło że wywaliliście cały magazynek na przeciwnika stojącego 3 metry od was i go nie trafiliście. A czemu? – Wiele graczy robi błąd, że gdy strzela całą serią to celuje w głowę/klatkę piersiową przeciwnika. Jest to złe, gdyż strzały ciągłym ogniem trafiają tak mniej więcej 0.5 cm nad celownikem, ja radzę wtedy celować w tak w okolicy kolan lub troszkę wyżej. Oczywiście nie strzelamy w biegu na duże odległości bo to tylko marnotrastwo naboi. Dobrze jest biegać w pare stron i przy każdym skręcie się na sekundkę zatrzymać i oddać 2 – 3 strzały.

Jak rzucać granaty ?
Wiele graczy robi błąd, że strzela we wroga który jest bardzo blisko po czym chowa się za ścianę i wyciąga granata i w moomęcie gdy już ma rzucić, wróg wyskakuje i nas zabija gdy jesteśmy bezbronni. Ja radzę tak nie robić bo sam tak zrobiłem dużo razy i pożałowałem, nie radzą także rzucać granatów tak na pałe, w każdy skręt bo to tylko marnowanie takiego czegoś. Warto rzucać granaty w miejsca gdzie wiadomo, że siedzi tam wróg. Staramy się rzucać je tak żeby nie wychylać się za ścianę bo wtedy jesteśmy narażeni na ostrzał, najlepiej odbijać je od przedmiotów (ściana, skrzynie, kontenery itd.).

Przeładowywanie.
Dużo osób wystrzeliwywuje 3-5-7 strzałów i od razu zmienia magazynek. Najnormalniejszy bład. Oczywiście tego nie róbcie, lecz gdy wchodzicie w jakiś nieznany teren to warto wcześniej przeładować lecz trzeba też uważać żeby ktoś nie wyskoczył zza rogu. Warto jest mieć na szybką zmiane ustawiony pistolet, bo gdy ktośnas zaatakuje to wciskamy Q i możemy się uratować, lub wcisnąć dwa razy szybko Q i wtedy wróci na na broń długą ze starym magazynkiem, lecz ten manewr jest dość trudny do wykonania.

Jak dobrze strzelać z awp.
AWP – Najpotężniejsza broń w grze. Przeciwnik gine po jednym strzale (chyba że dostanie w nogi). Wiele graczy bezmyślnie bierze tą broń i gna z nią do przodu wraz z całą grupą. Lepiej jest zostać trochę w tyle i np. gdyby wróg nagle wyskoczył zza rogu i zabił twoich kolegów to ty na odległość masz o wiele więcej szans aby go zabić. Z awp nie strzelamy biegnąc i skacząc. Gdy spotkamy drugie awp to nie kryjemy się za ścianą i po chwili wyskakujemy. Jeżeli tak zrobimy to zapewne zginemi bo drugi snajper bendzie tylko czekał aż się wychylimy zza osłony i to w tedy on ma większe szanse. Ja radze zrobić tak. Skaczemy w bok i odrazy przy lądowaniu kucamy i oddajemy strzał, przeładowywujemy skacząc i znowu to samo, aż zabijemy wroga. Przeważnie snajperzy strzelają od razu po przeładowywaniu i nie za dobrze celują i kula w nas leci gdy my skaczemy, w takiej sytuacji raczej przeżyjemy.

Jak trenować ?

A więc tak, jeżeli chcemy być dobrymi snajperami to trenujemy na jakiś mapach tylko z awp, np. awp_map, awp_india. Jeżeli chcecie dobrze strzelać z AK47/M4 to zapraszam do treningu na takie mapy jak: aim_map, fy_pool_day, fy_snow oczywiście na mapkach fy_ w miare możliwości wybieramy AK47 lub M4. Takie treny dobrze poprawiają zręczność i celność .

Mam nadzieję że troche wam pomogłem:D. Napisałem to na podstawie własnych obserwacji i z nikąd nie skopiowałem


Autor: MyLffoN

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutograforum.pun.pl www.granarut-pbd.pun.pl www.antyk.pun.pl www.pomorskiewesele.pun.pl www.hooligansgame.pun.pl